Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
MENU
XZavřít menu

Šumava je místem stvořeným pro odpočinek a čerpání nové životní energie.

Šumava je místem stvořeným pro odpočinek a čerpání nové životní energie.

Místa v okolí

Sportovní vyžití

Zima:

 Za domem je sjezdový areál se 3 vleky a sjezdovkami (nejdelší přes 400m) s umělým zasněžováním, které umožňuje zaručeně kvalitní lyžování po celou zimu (prosinec-duben). Ski areál nabízí také večerní lyžování a lyžařskou školou s dětským vlekem. Poloha Kvildy v centru Šumavy ji přímo předurčuje být běžeckým rájem. Vše umocňuje vyšší poloha zajišťující ideální sněhové podmínky. V bezprostřední blízkosti je velké množství strojově udržovaných běžeckých stop vedoucí všemi směry (prameny Vltavy, Bučina, Knížecí pláně, Borová Lada, Horská Kvilda, Modrava, Březník a další atraktivní místa Šumavy). S dalším lyžařským areálem Zadov-Churáňov je spojení skibusem.

Léto:

Všechny zimní běžecké trasy slouží v létě jako cyklo a turistické trasy (a ještě mnohé další). Kvilda je též křižovatkou "Zelených" autobusů a cyklobusů, které umožňují za výhodných podmínek spojení po celé Šumavě (od Železné Rudy přes Německo-Bavorský park až po Lipno). Bez použití vašeho auta můžete navštívit celou řadu šumavských zajímavostí (i ty, kam byste vlastním autem nemohli). „Zelené“ autobusy jezdí od června do září, některé i déle.
Na Kvildě je možnost zapůjčení a servis lyží a kol. V informačním středisku NP Šumava, které pořádá řadu naučných programů pro veřejnost, je možno také zakoupit upomínkové předměty. V obci je stálá muzejní výstava a pořádají se zde různé kulturní akce. V blízkých hotelích je možno kromě stravování využít vířivku, saunu nebo masáže, v létě je zde dětské hřiště s mnoha lákadly pro děti. Přilehlé hluboké lesy jsou rájem pro houbaře i milovníky lesní plodů. Koupaliště můžete navštívit ve Vimperku, Rohanově či v nedalekém Německu, kde je luxusní akvapark. Kvilda má atraktivní polohu pro Vaši rekreaci, všude je blízko.

ADRESA

U Špirků
Kvilda 11a
384 93 Kvilda